недела, 26 март 2017  |  Вести денес: 25

Јоханес Хајндл утре и задутре на средби во Македонија

133155094

Последни вести

Специјалниот пратеник на Германија за Македонија и амбасадор во Виена Јоханес Хајндл утре и задутре ќе биде во Скопје, каде што ќе разговара со претставници четирите партии, потписнички на Пржинскиот договор, соопшти Германската амбасада во земјата.

Хајндл, според соопштението, ќе има средби и со амбасадорот на САД Џес Бејли и со другите амбасадори од земјите на ЕУ.

Најчитани вести