среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Јоланта: Е ова се вика одмазда

Е ова се вика одмазда, искоментирала Јоланта и додала дека и понатаму се чуствува Шпанка но не може да ја сокрие големата радост поради историскиот триумф на нејзиниот сопруг.

JOLANTE OVA E ODMAZDA

Последни вести

Иако по потекло е од Шпанија, сопругата на репрезентативецот на Холандија, Весли Снајдер, Јоланта Кабау, веднаш по натпреварот помеѓу репрезентациите на Холандија и Шпанија, кој заврши со убедлив триумф на “лалињата”, за шпанските медиуми изјави дека избраниците на Луи ван Гал на најдобар можен начин се реванширале за поразот во финалниот натпревар од пред четри години.

„Е ова се вика одмазда”, прокоментира Јоланта но додаде дека и понатаму се чуствува Шпанка но не можела да ја сокрие големата радост поради историскиот триумф на нејзиниот сопруг.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести