сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Јолевски денеска на средбa во Пентагон

jolevski

Последни вести

Министерот за одбрана на Република Македонија, Зоран Јолевски, во рамки на посетата на Соединетите Американски Држави денеска во Пентагон, ќе оствари средба со заменик помошникот секретар за одбрана за Русија, Украина и Евроазија, Евелин Фаркас.

Како што денеска соопшти МО, министерот Јолевски во Вашингтон ќе се сретне и со сенаторот Крис Марфи

Најчитани вести