сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јолевски и Наумовски се сретанаа со Иванов

02

Поврзани вести

Претседателот Ѓорге Иванов, денеска ги прими Зоран Јолевски и Васко Наумовски, досегашниот и идниот пратеник на Македонија за разговорите со Грција за надминување на разликата околу името под покровителство на Обединетите нации.

Претседателот Иванов на Наумовски му посака успешно вршење на должноста.

На средбата новиот пратеник во разговорите за разликата околу името беше запознаен со досегашните активности во рамки на процесот што се води под покровителство на ОН.

Претседателот Иванов на Јолевски му се заблагодари за севкупниот негов досегашен ангажман и за сите остварени активности како пратеник во разговорите за разликата околу името.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести