сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 56

Јолевски на конференција „Политиката на отворени врати на НАТО во Варшава и по Самитот“

jolevski-5

Последни вести

Македонскиот министер за одбрана Зоран Јолевски, на покана на German Marshal Fond на Соединетите Американски Држави, денеска ќе учествува на конференцијата „Политиката на отворени врати на НАТО во Варшава и по Самитот“, што се одржува во Варшава, Полска.

Покрај учеството на конференцијата, предвидено е министерот Јолевски да оствари средби со претседателот на Комисија за национална одбрана во Парламент на Република Полска, Михал Јах, и со поранешниот полски министер за национална одбрана Томаш Шимоњак.

Најчитани вести