среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јотовски елиминиран од турнирот во Ниш

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски ги заврши своите настапи на фјучрс-турнирот во Ниш.

jotovski

Поврзани вести

Јотовски загуби од домашниот тенисер Лука Илиќ со 2:0 во сетови (7:6, 6:1).

Иако првиот сет беше максимално неизвесен, во вториот работите станаа многу појасни околу патникот во следното коло.

Јотовски исто така претходно е елиминиран во двојки, уште во првата рунда, откако со неговиот партнер Виктор Филипенко од Унгарија се поразени од српско-бугарската двојка Филип Грбиќ и Петар Трендафилов.

Најчитани вести