четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 2

Јотовски го совлада Де Вард и обезбеди пласман во полуфиналето во Кисељак

jotovski

Поврзани вести

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски се пласираше во полуфиналето на ИТФ фјучерсот вреден 10.000 долари во Кисељак, БиХ.

Во четвртфиналната пресметка Јотовски славеше против Австриецот Стефан Де Вард во два сета, со 6:3,6:1.

Ова ќе биде нова шанса за финале на нашиот тенисер, откако минатата недела играше во финалето на турнирот во Бол.

Најчитани вести