недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Јотовски граби на АТП листата

јотовски

Поврзани вести

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски бележи скок на најновата АТП листа. Нашиот репрезентативец иако периодов немаше настапи на турнири, сепак дојде до својот најдобар ранг во кариерата и со 57 поени се наоѓа на 558-то место со скок од четири позиции.

Ист напредок од четири места имаат и Димитар Грабул, кој се наоѓа на 626-тото место со 42 поена, како и Шендрит Деари со шест поени на 1.219 место.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести