Спорт

Јотовски граби на АТП листата

Јотовски граби на АТП листата

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски бележи скок на најновата АТП листа. Нашиот репрезентативец иако периодов немаше настапи на турнири, сепак дојде до својот најдобар ранг во кариерата и со 57 поени се наоѓа на 558-то место со скок од четири позиции.

Ист напредок од четири места имаат и Димитар Грабул, кој се наоѓа на 626-тото место со 42 поена, како и Шендрит Деари со шест поени на 1.219 место.