среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јотовски и понатаму напредува на АТП-листата

Jotovski-1-615x400

Поврзани вести

Најдобриот македонски тенисер, Томислав Јотовски, го забележа својот најдобар пласман на АТП-листата, на 623-то место, искачувајќи се за пет позиции.

Тој продолжи да напредува и тоа без поените од пласманот во финалето на турнирот во Суботица, Србија, кои ќе бидат впишани во листата за идната недела. Од другите македонски тенисери, следуваат Димитар Грабул (683-то место), Стефан Мицов (1.245-то), Шендрит Деари (1.306-то) и Бесир Дургути (1.401-то).

Србинот Новак Ѓоковиќ останува на врвот со 3.485 поени повеќе од второпласираниот Шпанец Рафаел Надал, а Швајцарецот Роже Федерер е на 3-та позиција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести