среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Јотовски се “прошета” во првото коло на турнирот во Ниш

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски обезбеди пласман во второто коло на фјучрс-турнирот во Ниш.

jotovski

Поврзани вести

Јотовски убедливо славеше против Игор Баничевиќ, победувајќи го со 2:0 во сетови, без загубен гем.

Нашиот тенисер играше и во двојки, каде заедно со Виктор Филипенко од Унгарија загуби од српско-бугарската двојка Грбиќ-Трендафилов.

Вториот наш претставник на турнирот во Ниш, Бојан Јанкуловски доживеа елиминација во првото коло откако загуби од унгарскиот тенисер Виктор Филипенко (3:6, 7:5, 6:1).

Најчитани вести