четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Јотовски со победа во второто коло на турнирот во Киш

tomislav

Поврзани вести

По вчерашната победа во првото коло од ИТФ турнирот во Киш против Махди Сури, Томислав Јотовски и денеска славеше, овојпат против Јуи Чен Хунг од Кинески Тајпеј.

Нашиот најдобро рангиран тенисер победи со 2:1 (6:1, 5:7, 6:1), со што избори пласман во 1/4 финалето каде ќе игра против Фрањо Распудиќ од Хрватска.

Најчитани вести