петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 36

Водовод: Скопје воведе систем за контрола за пристап на шалтерите на благајната

10626567_10152690747263841_1179274770533827324_n

Последни вести

ЈП Водовод и канализација-Скопје во континуитет воведува новитети во насока на излегување во пресрет на потребите на корисниците, како и на модерното време на живеење. Во тој контекст го имлементиравме Системот за контрола за пристап на шалтерите во благајната за поефикасно и побрзо реализирање на барањата на корисниците.

Имено со воведувањето на овој систем се обезбедува контролиран проток на корисници со тоа што истите кога ќе дојдат во Службата за наплата односно на шалтерите потребно е на поставениот уред за издавање на тикет да ја одберат посакуваната услуга односно да подигнат бројче.

ЈП Водовод и канализација-Скопје и во наредниот период ќе продолжи со имплементирање на вакви новитети, се со цел што е можно повеќе да го олесниме пристапот и начинот на опслужување на корисниците.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести