четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ЈП „Водовод“ воведе GPS систем на своите возила

vodovod-i-kanalizacija-486x2721-16

Поврзани вести

Јавното претпријатие Водовод и канализација-Скопје воведе GPS систем за поефикасно работење на возилата и следење на нивното движење и локација.

Предностите кои ги нуди овој систем се во насока на подобрување на работата и услугите кои ги врши Јавното Претпријатие.

Од претпријатието велат дека како во моментов, така и во иднина ќе продолжат да инвестираат во вакви и слични функционалности и проекти, кои го подобруваат квалитетот на услугите кон своите корисници.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести