четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Јуфо ги скина лигаментите на левото колено, следува пауза од шест месеци

Еден од клучните фудбалери во тимот на Шкендија, Виктор Нилдо Јуфо се повреди и ќе отсуствува подолг период.

Јуфо ги скина лигаментите на левото колено, враќање на терените се очекува во март

Јуфо ги скина лигаментите на левото колено, враќање на терените се очекува во март

Поврзани вести

Јуфо на тренинг ги скина лигаментите, по што му следува пауза од шест месеци. Повредата беше потврдена и од страна на клубот, кој на официјалниот сајт соопшти дека Јуфо ги повредил лигаментите на левото колено, поради што ќе замине на операција.

Рехабилитациониот период по вакви повреди е од четири до шест месеци, а враќање во комплетна натпреварувачка форма се очекува за околу седум месеци.

Најчитани вести