четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 53

ВИДЕО: Која поранешна земја од Југославија има најдобра песна за Евровизија?

evrovizija

Поврзани вести

Сега веќе се познати сите песни што ќе ги претставуваат државите што настанаа со распаѓањето на Југославија.

Секако, веднаш по објавувањето на сите песни почна дебатата чија песна на екс Ју просторите е најдобра. Еве ги сите песни, па проценете сами.

БиХ: Далал и Дин со Ана Руцнер и Јала – Љубав је

Словенија: МануЕла – ManuElla – Blue and Red

Македонија: Калиопи – Дона

Црна Гора: Highway – The Real Thing

Србија: Сања Вучиќ – Goodbye

Хрватска: Нина Краљиќ – Lighthouse

Најчитани вести