Македонија

Со Југото удрил во ограда и се превртел – страшна несреќа во Прилеп

Со Југото удрил во ограда и се превртел – страшна несреќа во Прилеп
Архифска илустрација

Во 12 часот на регионалниот пат Прилеп-Витолиште се случила сообраќајна незгода во која 77-годишниот М.К. управувајќи возило „Југо 55“ со прилепски регистарски ознаки, изгубил контрола, удрил во заштитната ограда и се превртел.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила 67-годишната сопатничка од Прилеп С.З. која по укажаната лекарска помош била препратена на понатамошно лекување во Ургентен центар-Скопје.

Полицијата извршила увид на местото на настанот.