петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јунајтед без Руни и Ван Перси гостува на „Стемфорд Бриџ“

Јунајтед без Руни и Ван Перси гостува на Стемфорд Бриџ, вели тренерот на Мојес

bez runi i van persi

Поврзани вести

Контроверзниот менаџер на Челзи, Жозе Мурињо е на седмо небо откако ја слушна изјавата на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојес, дека напаѓачкото дуо, Вејн Руни-Робин ван Перси нема да бидат во комбинација за неделниот дерби натпревар на “Стемфорд Бриџ”.

“Точно дека Руни повторно е во Манчестер и дека одлично се чувствува, но не е подготвен за дуелот против Челзи. Тренира, трча, делува многу добро, а ние се надеваме дека се има убаво одморено во изминатите неколку дена и дека ќе профитираме од таа пауза. Мислам дека е во добра кондиција, но нема да игра против Чезли. Робин ван Перси? Мислам дека ќе почне со тренирање на стартот од следната недела. Со нетрпение го очекувам неговиот кам-бек. Многу ни недостасува, но брзо ќе се врати во посакуваниот ритам и во посакуваната форма”, изјави Мојес.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести