четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јунајтед го наплаќа долгот на Свонси

Избраниците на Дејвид Мојес експресно добија шанса да му се реваншираат на Свонси за непријатната елиминација од англискиот Лига Куп

junajted - svonsi

Поврзани вести

Актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед денеска ќе се обиде да стави крај на серијата од три натпревари по ред без победа.

Избраниците на Дејвид Мојес експресно добија шанса да му се реваншираат на Свонси за непријатната елиминација од англискиот Лига Куп, а според последните информации кои пристигнуваат од “Олд Трафорд”, по кратка пауза, нападот на “црвените ѓаволи”, повторно ќе го предводи Вејн Руни.

Новајлијата во елтното друштво, Хал Сити ќе се обиде да остане непоразен во дуелот со големиот фаворит за шампионската титула, тимот на Челзи, а предноста на домашниот терен, во пресметката со екипата на Крситал Палса, ќе се обидат да ја искористат фудбалерите на Тотенхем.

Денеска на програмата: Хал – Челзи, Кардиф – Вест Хем, Евертон -Норвич, Фулам – Сандерленд, Саутемптон – ВБА, Тотенхем – Кристал Палас, Манчестер Ј. – Свонси.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести