петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Јунајтед и Челзи на мускули, Арсенал повторно лидер

Ashley Young

Поврзани вести

Многу потешко од очекуваното, актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед ја оправда фаворитската улога во првенствениот натпревар од вонредното 18. коло од Премиер лигата.

Избраниците на Дејвид Моес имаа негатива од два гола до 20 минута, но потоа со фуризона игра и со одредена дозна на среќа успеаа со 3:2 да слават во дуелот со новајлијата во елитното друштво, тимот на Хул.

За нијанса поубедлива победа, од 3:1. во градската пресметка против екипата на Вест Хем, забележа лондонскиот гигант Арсенал, а минимална победа од 1:0 во дуелот со гостинот од Свонси, забележаа фудбалерите на Челзи.

Резултати: Хул – Манчестер Ј. 2:3, Астон Вила – Кристал Палас 0:1, Челзи – Свонси 1:0, Вест Хем – Арсенал 1:3, Њукасл – Стоук 5:1, Евертон – Сандерленд 0:1, Тотенхем – ВБА 1:1, Кардиф – Саутемптон 0:3, Норвич – Фулам 1:2.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести