среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Јунајтед како победник во трката по Лук Шоу

junajted pobednik

Поврзани вести

Ако им се верува на фудбалските медиуми во Англија, тогаш стандардниот првотимец во дресот на Саутемптон, Лук Соу, на стартот од летниот преоден рок и официјално ќе биде претставен како најнова аквизиција на најтрофејниот клуб во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед.

Најтиражниот таблоид на Островот, “Сан”, пред неколку часа ја пласираше сезнационалната информација дека Манчестер Јунајтед веќе има излезено како победник во трката по потписот на18-годишниот лев бек, кој подолг временски период важеше за голема желба на лондонскиот премиерлигаш Челзи.

Преговорите помеѓу двата клуба се во завршна фаза, а од продажбата на новопечниот репрезентативец на Англија, Саутемптон очекува заработувачка од најмалку 27 мил. фунти. Најновата милионска аквизиција на Манчестер Јунајтед треба да потпише 5-годишен договор, а истиот му гарантира неделна заработувачка од 85 илјади фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести