вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јунајтед ќе добие 940 милиони евра од Адидас

Англискиот премиерлигаш Манџестер Јунајтед, потпиша десетгодишен договор со Адидас, вреден 940 милиони евра . Клубот од Олд Трафорд ќе почне да ги носи дересовите на Адидас од следната сезона , откако ќе истече актуелниот договор со Најк , кој цели 13. години ги облекуваше “црвените ѓаволи”.

mancester

Последни вести

Англискиот премиерлигаш Манџестер Јунајтед, потпиша десетгодишен договор со Адидас, вреден 940 милиони евра . Клубот од Олд Трафорд ќе почне да ги носи дересовите на Адидас од следната сезона , откако ќе истече актуелниот договор со Најк , кој цели 13. години ги облекуваше “црвените ѓаволи”.

Со овој договор Јунајтед го престигна Арсенал чии нов договор со Пума на пет години има вредност од 19 милиони евра по сезона.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести