сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 15

Јунајтед ќе одвои 25 мил. евра за Гарај

garaj

Поврзани вести

Актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед најверојатно ќе излезе како победник во трката по потписот на аргентинскиот интернационалец од редовите на португалскиот прволигаш Бенфика, Езекел Гарај.

Раководните лица на популарните “црвени ѓаволи” веќе потврдија дека се поготвени да го исплатат побараното обештетување од 25 мил. евра за 27-годишниот дефанзивец, кој подолг временски период важи за голема желба на италијанските калчолигаши Наполи, Јувентус и Милан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести