недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Јунајтед ќе понуди 57 мил. евра за Ди Мариа

d

Последни вести

Сопствениците на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, се уште не се откажуваат од немарата да ги осигураат услугите на аргентинскиот интернационалец од редовите на актуелниот европски клупски шампион, Реал (М), Анхел ди Мариа.

Фудбалските медиуми на Островот, потврдија дека во следните неколку часа, челниците на Манчестер Јунајтед ќе испратат нова официјална понуда за крилниот напаѓач и истата нема да биде помала од 57 мил. евра.

Освен “црвените ѓаволи”, најголем интерес за репрезентативецот на Аргентина покажаа и челниците на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ, но поради непочитувањето на правилата за Финансиски Фер-Плеј, “светците” можат да испратат понуда за едногодишна позајмица на Ди Мариа со опција да го откупат неговиот договор за 60 мил. евра на крајот од сезоната.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести