петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јунајтед ќе понуди 70 мил. евра за Погба и Видал

Скоро половина од планираниот буџет, Мојес сака да го потроши на францускиот интернационалец Пол Погба и на чилеанскиот интернационалец, Артуро Видал.

junajted za vidal i pogba

Поврзани вести

Англиските медиуми пред неколку часа ја пласираа сезационалната информација дека раководните лица на најтрофејниот клуб во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед се подготвени да одвојат околу 70 мил. евра за интернационалниот двоец од редовите на актуелниот шампион на Италија, Јувентус.

Наследникот на сер Алекс Фергусон, Дејвид Мојес ќе добие на располагање буџет од околу 150 мил. евра и истиот ќе биде потрошен на неколку фудбалери кои би пристигнале на “Олд Трафорд” за време на летниот преоден рок.

Скоро половина од планираниот буџет, Мојес сака да го потроши на францускиот интернационалец Пол Погба и на чилеанскиот интернационалец, Артуро Видал.

Интересно е да се напомене, дека Погба неколку сезони го носеше дресот на Манчестер Јунајтед, но на стартот од минатата сезона, челниците на Јунајтед го информираа 20-годишниот играч за врска дека не е доволно талентиран и дека нема да му понудат нов договор.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести