петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Јунајтед ќе потроши и повеќе од 100 мил. евра за еден фудбалер

Ед Водварт, претседателот на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед откри дека “црвените ѓаволи” се во состојба да понудат и повеќе од 100 мил. евра за еден фудбалер, односно да го реализираат најскапиот трансфер во фудбалската историја.

JUNAJTED KE POTROSI

Последни вести

Ед Водварт, претседателот на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед откри дека “црвените ѓаволи” се во состојба да понудат и повеќе од 100 мил. евра за еден фудбалер, односно да го реализираат најскапиот трансфер во фудбалската историја.

“Јас секогаш стојам на мојот збор и ќе повторам уште еднаш дека Манчестер Јунајтед нема дефиниран буџет кога е во прашање летниот преоден рок. Манчестер Јунајтед е во многу силна финансиска позиција. Можно е да купиме уште неколку квалитетни засилувања. Јунајтед може да понуди и повеќе од 100 мил. евра за еден фудбалер, но тоа не значи дека Јунајтед е во ситуација да фрла пари на сите страни. Луи ван Гал ќе го има последниот збор. Единствената вистина е таа дека ние немаме никаков страв, можеме да понудиме колку што сакаме. Искрено, не сум загрижен поради фактот дека е можно да станува збор за нов фудбалски рекорд, за најскап трансфер во фудбалската историја. Ќе биде купен фудбалер кој може да биде вистинска ѕвезда и во дресот на Манчестер Јунајтед”, изјави Водварт.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести