понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јунајтед нуди 50 милиони евра за Хумелс

mats-500

Последни вести

Манчестер Јунјтед понуди 50 милиони евра за дефанзивецот од Борусија Дортмунд Матс Хелмес, пренесува „Дејли Мејл“.Како и да е, 25-годишниот фудбалер неодамна изјави дека би сакал уште долги години да игра за „милионерите“ кога ја слушна шпекулацијата дека можеби ќе премине во Барселона.

Хелмес кариерата ја започна во минхенски Баерн, а за Борусија од 2007 година одигра 227 меча и потигна 20 гола.

За селекцијата на Германија има одиграно 36 натпревари и постигнато 4 гола, а со репрезентацијата летово на Мундијалот ја освои титулата светски шампион.

Токму поради ова искусниот Хумелс е желба на богатите клубови од Стариот континент.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести