недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

Јунајтед одби неморална понуда од ПСЖ за услугите на Јанузај

junajted nemoralna ponuda januzaj

Поврзани вести

Близок извор до таборот на актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Јунајтед, потврди дека клупските челници пред неколку дена одбиле неморална понуда за услугите на младиот напаѓач, Аднан Јанузај, а истата била испратена од челниците на најбогатиот клуб во француската Прва лига, ПСЖ.

“Не можам да откријам и не смеам да откријам колку понуди ПСЖ за услугите на Јанузај. Манчестер ќе заработеше огромна парична сума ако ја прифатеше понудата на францускиот клуб. Преговорите траеа многу кратко, само неколку минути. Заинтересираниот клуб веднаш беше информиран дека мора да го заборави Јанузај и дека младиот напаѓач уште многу сезони ќе престојува на “Олд Трафорд”, изјави блискиот извор до таборот на Манчестер Јунајтед.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести