среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јунајтед се врати на победничката патека, Тотенхем никогаш поочаен

Со победата над Стоук фудбалерите на Манчестер Јунајтед ја остварија целта - пласман во полуфиналето од Лигаа Купот

junajted pobedni~ka pateka

Поврзани вести

Со заслужениот триумф од 2:0 на гостувањето во Стоук, фудбалерите на Манчестер Јунајтед, ја исполнија зацртаната цел, пласман во полуфиналната рунда од најмасовното натпреварување на Островот, англискиот Лига Куп.

Првиот погодок на натпреварот беше дело на крилниот напаѓач, Ешли Јанг, а во листата на стрелци се запиша и капитенот на “црвените ѓаволи”, Патрис Евра.

Градската пресметка помеѓу екипите на Тотенхем и Вест Хем заврши со минимален триумф на “чеканите” од 2:1.

Тимот на Сандерленд ќе му биде противник на Манчестер Јунајтед во првиот полуфинален натпревар, а Манчестер Сити важи за голем фаворит во втората полуфинална пресметка против екипата на Вест Хем.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести