вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 58

Јуниорите поразени и од Естонија

rako

Последни вести

Македонската јуниорска репрезентација го претрпе и четвртиот пораз на Европското првенство за играчи до 20 години во Австрија. „Црвено – жолтите” во мечот за пласман од 9. до 16 .место загубија од селкцијата на Естонија со 26:19 ( 14:9).

Естонците се покажаа како цврст противни за избраниците на селекторот Зоран Петковски. Тие уште на почетокот на натпреварот, успеаја да направат солидна предност која ја одржат до крајот на мечот.

Нјадобар поединец во редовите на нашата репрезентација беше Филип Ивановски, кој нанижа десет одбрани. Најефикасен во нападот беше Талески со седум голови.

“Црвено – жолтите” претходно во групната фаза загубија од Шпанија, Норвешка и Франција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести