понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 6

Јуниорските кик-боксери на СП во Италија

kik boks-615x400

Последни вести

Македонската јуниорско кадетска репрезентација во кик бокс од 06-15.09.2014 година ќе учествува на Светското јуниорско кадетско првенство. Првенството ќе се оддржи во Римини ,Италија .

Боите на Македонија ќе ги бранат младите но искусни кик боксери :

1. Марија Божиновска +70 kg kik lajt
2. Марио Додевски -69 kg kik lajt
3 .Хедис Рамадани -67kg loу kik
4. Бобан Илоски -71kg loу kik

Младите кик боксери на ринг и на татами ќе ги предводи тренерот на репрезентација Драган Атанасовски кој за свој помошник ќе го има Александар Стефковски.

Репрезентацијата ќе ја предводи претседателката на Федерацијата Александра Неделковска, која ќе присуствува на годишното собрание на бордот на директори на светската WАКО асоцијација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести