понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јуве го продава Вучиниќ и го купува Муниаин

Искусниот напаѓач веднаш ќе добие зелено светло за промена на средината, за време на зимскиот преоден рок, доколку заинтересираниот клуб испрати официјална понуда не помала од 12 мил. евра.

muniain

Поврзани вести

Актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус се уште е во потрага по клуб кој е сериозно заинтересиран за услугите на црногорскиот интернационалец, Мирко Вучиниќ.
Искусниот напаѓач веднаш ќе добие зелено светло за промена на средината, за време на зимскиот преоден рок, доколку заинтересираниот клуб испрати официјална понуда не помала од 12 мил. евра.
Парите кои ќе бидат заработени од продажбата на црногорскиот интернационалец ќе бидат искористени за да се реализира веќе најавениот трансфер на стандардниот првотимец во дресот на шпанскиот прволигаш Атлетик (Б), Икер Муниаин.
Репрезентативецот на Шпанија е проценет на околу 35 мил. евра, а истиот важи за голема желба и на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести