вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Јуве и Рома атакуваат на нови три бода

juve i roma tri boda

Поврзани вести

Предноста на домашниот терен треба да се покаже како пресудна кога се во прашање денешните натпревари од 20. коло во италијанската Серија А.

Актуелниот шампион и лидер на табелата, тимот на Јувентус важи за апсолутен фаворит во дуелот со секогаш непредвидливата екипа на Сампдорија која игра далеку подобро откако во жешкото тренерско столче седна поранешниот селектор на фудбалската репрезентација на Србија, Синиша Михајловиќ.

Новајлијата во елитното друштво, тимот на Ливорно, би требало да биде лесно премостлива пречка за моментално второпласираниот тим на табелата, Рома.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести