недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Јуве проба но не ги осигура услугите на Александре Пато

juve za pato

Поврзани вести

Сензационалната информација дека актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, не успеал во намерата да ги осигура услугите на стандардниот првотимец во дресот на бразилскиот прволигаш Коринтијанс, Александре Пато, е потврдена и од агентот на поранешниот напаѓач на Милан, Гилмар Велоз.

“Се е точно, точно е дека добивме неколку официјални понуди и сите од клубови кои се натпреваруваат во италијанската Серија А. Добивме понуда и од актуелниот шампион, тимот на Јувентус. Челниците на Јуве сакаа прво да го позајмат мојот клиент, а потоа и да го откупат неговиот договор на крајот од актуелната сезона. Нивната понуда експресно беше одбиена од раководните лица на Коринтијанс. Јас немам никаква дилема, знам дека Јувентус ќе испрати нова понуда за Пато на стартот од летниот преоден рок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести