вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Јувентус е веќе минато за Мирко Вучиниќ

vucinic

Поврзани вести

Агентот на црногорскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, Јувентус, Мирко Вучиниќ, Алесандро Лучи потврди дека неговиот клиент сигурно ќе си замине од Торино за време на зимскиот преоден рок.

„Вучиниќ веќе разговараше со Конте и го информираше дека сака да си замине од редовите на Јувентус за време на зимскиот преоден рок. Мојот клиент веќе неколку дена не тренира со останатите фудбалери на Јувентус. Се надевам дека до крајот на зимскиот преоден рок ќе најдеме нов клуб за Мирко во кој ќе има статус на стандарден првотимец. Сака  да потенцирам дека мојот клиент во ниту еден момент не побарал да биде продаден”, изјави Лучи.

Италијанските медиуми се уште ја форсираат приказната дека Интер и понатаму е сериозно заинтересиран за услугите на искусниот напаѓач.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести