вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Јувентус го понуди Бонучи и 15 милиони евра за Ерик Ламела

pari i bonuci za lamela

Поврзани вести

Генералниот менаџер на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Џузепе Марота, ќе се обиде до крајот на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на најскапата аквизиција во клупската историја на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, Ерик Ламела.

Иако беше купен за рекордни 36 милиони евра, Ламела одигра само неколку првенствени натпревари, а осанатите ги следеше од клупата за резервни фудбалери и од свечената ложа.

Во паричната понуда што Јувентус ќе ја испрати до сопственикот на “петлите”, Даниел Леви и која сигурно нема да биде помала од 15 милиони евра, главниот оперативе на “старата дама”, ќе ги вметне и услугите на централниот дефанзивец, Леонардо Бонучи кој е проценет на 15 милиони евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести