четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 42

ЛШ: Јувентус го совлада Сити – повторно !

Екипата на Јувентус се искачи на првото место во својата група откако синоќа го совлада Манчестер Сити со 1:0, што е втора победа во меѓусебните дуели сезонава.

ls

Последни вести

Победничкиот гол падна мошне рано, уште во 18-та минута, а го постигна Марио Манџукиќ на асистенција на Алекс Сандро.

Сити ги заслужува сите честитки за храбрата игра, но повторно не можеше да излезе на крај со италијанскиот тим.

Како и да, овие две екипи веќе го обезбедија пласманот во осминафиналето, а во зависност од исходот во последното коло ќе се знае како ќе биде нивниот редослед на табелата.

Резултати:

Група А:
Шахтјор – Реал 3:4
Малме – ПСЖ 0:5

Табела:
Реал 13 бода, ПСЖ 10, Шахтјор 3, Малме 3

Група Б:
Манчестер Ј. – ПСВ 0:0
ЦСКА – Волфсбург 0:2

Табела:
Волфсбург 9 бода, Манчестер Ј. 8, ПСВ 7, ЦСКА 4

Група Ц:
Атлетико – Галатасарај 2:0
Астана – Бенфика 0:0

Табела:
Атлетико 10 бода, Бенфика 10, Галатасарај 4, Астана 3

Група Д:
Јувентус – Манчестер С. 1:0
Менхенгладбах – Севилја 4:2

Табела:
Јувентус 11 бода, Манчестер С. 9, Менхенгладбах 5, Севилја 3

Најчитани вести