вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Јувентус има пари за договорот на Робин ван Перси

Јувентус ќе се обиде во своите редови да го донесе Холанѓанецот, Робин ван Перси

van persi

Поврзани вести

Поранешниот репрезентативец на Италија, а сега телевизиски презентер, Масимо Брамбати, за познатиот портал “Тутоспорт” изјави дека најтрофејниот клуб во Серија А, Јувентус, ќе се обиде за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на холандскиот интернационалец од редовите на Манчестер Јунајтед, Робин ван Перси.

“Знам дека Робин ван Перси повеќе не е толку среќен во дресот на Манчестер Јунајтед. Јувентус ја има потребната финансиска моќ за да го убеди да се пресели во Италија за време на зимскиот преоден рок. Јувентус веќе сега има многу силен и квалитетен тим и знам дека нивната стратегија е купување на фудбалери од светска класа. Јувентус сега е фокусиран само на фудбалери кои се големи ѕвезди и кои сакаат да ја променат клупската средина што е можно побрзо”, изјави Брамбати.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести