петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Јувентус истовремено преговарал со Алегри и Манчини

4

Последни вести

Павел Недвед, спортскиот директор на италијанскиот калчо гигант Јувентус, откри дека по неочекуваната оставка на Антонио Конте, клубот веднаш остварил контакт со Масимилиано Алегри и со Роберто Манчини. 

“Моравме брзо да реагираме после оставката на Конте. Не ни беше лесно, бевме во шок, бевме многу тажни. Не сакавме да ја прекинеме соработката со Антонио Конте. Веднаш остваривме контакт со Масимилиано Алегри и со Роберто Манчини. Само тие двајца беа во игра за тренерската функција. Манчини е во игра за селекторската функција и моравме да се фокусираме на Алегри. Брзо најдојвме заеднички јазик. Алегри е квалитетен тренер, роден победник”, изјави Недвед.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести