среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Јувентус ќе игра во ЛШ, но на плеј-стејшн

Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 85 минута беше дело на холандскиот интернационалец, Весли Снајдер.

Поврзани вести

Прекинатиот натпревар од последното 6. коло во групата “Б”, дуелот помеѓу директните ривали за втората позиција на табелата, Галатасарај и Јувентус, заврши со минимална но злато вредна победа на домаќините од 1:0.

Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во 85 минута беше дело на холандскиот интернационалец, Весли Снајдер.

Со новите три бода, шампионот на Турција, обезбеди пласман во 1/8 финалната рунда од Лигата на шампиони, а калчо гигантот ќе биде дел од 1/16 финалната рунда во Лигата на Европа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести