петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Јувентус не одви 15 мил. евра за Азард, Родригез и Најголанд

JUVENTUS 15 MIL. EVRA AZARD

Последни вести

Поранешниот извршен директор на најтрофејниот клуб во италијанската Серија А, Јувентус, Алесио Секо, откри дека во 2010 година, ги договорил трансферите на Џејмс Родригез, Еден Азард и Раџа Најголанд, но клупските челници не сакале да одвојат околу 15 мил. евра за нивните услуги.

“Се беше договорено, најдов заеднички јазик со раководните лица на Порто, Лил и на Калјари. Родригез беше проценет на 5 мил. евра, Азард на 6 мил. евра, а Најголанд на 4 мил. евра. За вкупно 15 мил. евра, Јувентус ќе купеше три фудбалери. Не добив зелено светло од бордот на директори. Бев информиран дека стартувал процесот на трансформација, дека Андреа Ањели ќе биде именуван за нов претседател, а Џузепе Марота за нов генерален менаџер”, изјави Секо.
Денеска, вкупната вредност на овие три фудбалери е околу 150 мил. евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести