четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Јувентус потврди дека го сака Алексис Санчез

Главниот оперативец на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Џузепе Марота, најпосле собра храброст за да изјави дека ќе направи се што е во негова моќ за да ги осигура услугите на чилеанскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Алексис Санчез.

JUVENTUS SAKA SANCEZ

Поврзани вести

Главниот оперативец на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Џузепе Марота, најпосле собра храброст за да изјави дека ќе направи се што е во негова моќ за да ги осигура услугите на чилеанскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Алексис Санчез.

„Јувентус е заинтересиран за неколку фудбалери кои играат на неколку позиции. Сакаме фудбалер кој може да игра на неколку позиции. Во потрага сме по брз крилен напаѓач. Би сакале да ангажираме напаѓач од калибарот на Алексис Санчез. Таквите фудбалери се вистинска реткост. Не смееме да заборавиме дека Барселона одвои сериозна парична сума за неговото обештетување. Сепак, ќе повторам уште еднаш дека Јувентус е сериозно заинтересиран за услугите на Алексис Санчез”, изјави Марота.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести