петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Јувентус си поигра со очајниот Интер

JUVE SI POIGRA

Поврзани вести

Неделниот дерби натпревар од 22. коло во италијанската Серија А, дерби пресметката помеѓу вечните ривали Јувентус и Интер заврши со сигурен триумф на “старата дама” од 3:1.

Мрежата на Хандановиќ прво ја погоди Ллихштајнер, потоа Киелини, а листата на стрелци се запиша и Видал, додека единствениот погодок за гостинот беше дело на португалскиот интернационалец Роландо.

Фудбалерите на Наполи доживеаа вистинска катастрофа на гостувањето во Бергамо кое најмногу ќе го паметат по заслужениот триумф на Аталанта од 3:0, а сите 90 минути ги одигра и поранешниот репрезентативец на Македонија, Горан Пандев.

Првенствената пресметка помеѓу екипите на Рома и Парма беше прекината во 30 минута поради очајните временски услови.

Денеска ќе се одигра последниот натпревар од 22. коло, градската пресметка помеѓу екипите на Џенова и Сампдорија.

Резултати: Сасуоло – Верона 1:2, Киево – Лацио 0:2, Катанија – Ливорно 3:3, Аталанта – Наполи 3:0, Јувентус – Интер 3:1.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести