понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Јувентус сигурен против Удинезе

juve-500

Поврзани вести

Актуелниот италијански шампион ја забележа втората победа во новата сезона во Серие А откако на домашен терен беше подобар од Удинезе со 2:0.

„Старата дама“ рутински ја заврши својата работа против гостите од Удине, а резултатот го отвори Карлос Тевез по само осум минути игра.

Конечниот резултат го постави Клаудио Маркизио на 15 минути до крајот на натпреварот.

Јувентус во двете воведни кола забележа две победи без примен гол.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести