понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Јужнокорејски војник убил пет свои колеги, а потоа се ранил

vojska

Поврзани вести

Јужнокорејски војник убил пет свои колеги, а потоа се ранил. Властите соопштуваат дека војникот е префрлен во болница.

Војникот ги убил своите колеги во близина на Севернокорејската граница.

Сеуште не е позната причината зошто војникот отворил оган во саботата врз своите колеги. Според информациите на Би-Би-Си тој убил пет, а ранил седум свои колеги.

Точните околности за инцидентот во караулата не се познати, но нема индиции дека Северна Кореја е вмешана во инцидентот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести