сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Кабаје е најголемата желба на ПСЖ

kabaje

Поврзани вести

Сите спортски медиуми во Франција се убедени дека прв на списокот со фудбалери кои би требало додатно да го засилат актуелниот шампион, ПСЖ, за време на зимскиот преоден рок, е францускиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Њукасл, Јохан Кабаје.

Големат желба на популарните “светци” лесно ќе стане реалност доколку нивната понуда не биде помала од 25 мил. евра.
Одличниот играч за врска веќе има изјавено дека убаво се чуствува во Англија и во дресот на Њукасл, но додаде дека не постои таков фудбалер кој е во состојба да ја одбие евентуалната понуда на актуелниот шампион на Франција.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести