среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 26

Кабаје може да биде „светец“ за 20 милиони фунти

cabaje svetec 20 mil. evra

Поврзани вести

Раководните лица на англискиот премиерлигаш Њукасл потврдија дека пред неколку дена добиле официјална понуда од актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, за услугите на одличниот играч за врска, Јохан Кабаје, но таквата понуда експресно била одбиена.

Челниците на Њукасл потврдија и дека францускиот клуб бил подготвен да одвои околу 14 милиони фунти за обештетувањето на Кабаје, но таквата понуда била одбиена со образложение дека репрезентативецот на Франција вреди многу повеќе и дека нема да биде продаден за време на зимскиот преоден рок.

Англиските медиуми пак се убедени дека двата клуба можат да најдат заеднички јазик околу најавениот трансфер на Кабаје доколку новата понуда на “светците” не биде помала од 20 мил. фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести