четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Качев: Вие кои што го оштетувате градот не сте Македонци, вие сте штетници

Академскиот сликар Константин Качев на својот ФБ профил објави порака која се однесува на последните протести во кои одредени лица уништуваат спомен обележја во главниот град.

konstantin-kachev

Поврзани вести

Академскиот сликар Константин Качев на својот ФБ профил објави порака која се однесува на последните протести во кои одредени лица уништуваат спомен обележја во главниот град.

kacev

Се можам да разберам, различни ставови, погледи, статуси… спорови и докажување, псуење и плукање… Но дебилизмот и имбецилите што го оштетуваат градот во кој живеат- не само што не можам… Вие не сте Македонци! Вие не сте од овој град! Од оваа држава! Вие сте штетници кои треба да се уништат, гласи пораката споделена на ФБ профилот на академскиот сликар.

Најчитани вести