среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 28

Каде ќе биде Путин за празниците?

putin

Последни вести

Претседателот на Русија Владимир Путин ќе ја прослави Нова година во домот заедно со семејството, изјави портпаролот Дмитриј Песков.

Тој напомена дека претседателот ќе одмара од државните работи од 31-ви декември до 5-ти јануари, но не откри детали каде ќе биде.

Инаку во Русија новогодишните и божиќните празници се слават од 1-ви до 10-ти јануари.

Најчитани вести