вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Каде ќе летува српскиот премиер Вучиќ?

500286_bor-foto-hoteljezero-rs0085_f

Поврзани вести

Премиерот на Србија, Александар Вучиќ ќе одмори еден викен со децата во хотел „Језеро“ во Бор.

Вучиќ, според пишувањата на српски Блиц се уште не одлучил кој викенд ќе патува, но според информациите на медиумот сам ќе ги сноси трошоците за летување. Хотелот „Језеро“во кој премиерот ќе престојува има четири ѕвезди и се наоѓа на самиот брег на Борското езеро.

Она што е сигурно дека ако претстојува на ова место има можност да ужива во преубавата природа, мирот тишината или опкружувањето на хотелот.

Цената на собите се движи од 25 до 100 евра.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести