петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Каде ќе заврши Кедира летово?

kedira

Поврзани вести

Се погласни се шпекулациите дека Сами Кедира летово ќе го напушти тимот на Реал Мадрид, но сеуште не се знае каде.

Според англиските медиуми, агенти на Кедира оваа недела ќе бидат во Лондон каде што ќе имаат преговори со претставници на Арсенал и Челзи, кои ова лето често се поврзуваа со услугите на Кедира.

Интерес за Кедира има и од Баерн Минхен, особено по повредата на Хави Мартинез.

Цената која ќе треба да биде платена за ангажман на Кедира, ќе изнесува околу 15 милиони евра.

Реал Мадрид ги има Алонсо, Крос и Модриќ како фудбалери кои имаат предност во составот пред Кедира, па јасно е дека тој наскоро ќе направи трансфер, останува само да видиме кој ќе ја добие битката за неговиот потпис.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести